LUT23

O królu, chłopie i kiełbasie | Baśnie skandynawskie dla dzieci

Oliwski Ratusz Kultury i Karawana Opowieści

12.00-13.00

Karawana Opowieści zaprasza najmłodszych widzów na spotkanie z baśniami skandynawskimi.

W północnych krainach czeka na nas wiele przygód i ciekawych postaci. Możemy tu natknąć się na olbrzymów, trolle, zaczarowany młynek albo dzbanek, który wędrował po świecie. Zaraz, jak to? Dzbanek?! Ano tak. A jak to z nim było, dowiecie się na spotkaniu :)


LUT23

Teatr Qfer „Kot w Butach”

23.02.2020 (niedziela) godz. 17.00
Bilety 10 zł, kasa czynna od godz. 16.30 w dniu spektaklu

Spektakl o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń.

Po śmierci ojca młynarza, dwaj bracia dzielą majątek. Starszy dostaje młyn, młodszemu w spadku przypada kot. Ale jak to w bajkach bywa... kot wcale nie jest zwykłym kotem...

LUT16

Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „O Szewczyku Dratewce”

17.00-18.00


 · Organizatorzy: GAK Plama 
Przedstawienie dla najmłodszych „O Szewczyku Dratewce” opowiada o szewcu, który pomaga innym, nie oczekując niczego w zamian. Spektakl z nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem, w którym występują lalki oraz aktorzy, jest interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej.

GRU8

Mikołajki w ECS

Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre i Trefl
12.00-15.00 
Przy muzyce na żywo, w dobrym towarzyskie kolędowników, zacznij z nami przygotowania do świąt!
FABRYKA OZDÓB. Stoły będą pełne brokatu, cekinów i innych wspaniałości, z których wyczarujemy zachwycające ozdoby – bombki, łańcuch i kartki. Do wspólnego tworzenia zapraszamy całe rodziny, a wszystko co powstanie – zabieracie do domu.
ŚWIĄTECZNE KARTKI. Przygotujemy rekwizyty, a Wy sami będzie mogli zaaranżować świąteczną sesję zdjęciową. Weźcie z domu aparat fotograficzny, albo skorzystajcie z tego w telefonie. W ten sposób powstaną świąteczne kartki, z których bardzo ucieszą się babcia, dziadek i ciocia.
PLANSZÓWKI DLA RELAKSU. Wszyscy zmęczeni twórczą pracą niech odpoczną przy grach planszowych, a tych ci u nas dostatek.
Zapraszamy na MIKOŁAJKI do ECS!

GRU8

Fabryka zabawek Świętego Mikołaja | spektakl dla dzieci

Oliwski Ratusz Kultury i Teatr MagMowcy
12.00-13.00
Fabryka zabawek Świętego Mikołaja to miejsce, w którym wiele się dzieje. Zwłaszcza w grudniu, gdy Pingwiny pracujące dla Mikołaja nie mają chwili wytchnienia. Co rusz muszą otwierać nowe listy od dzieci, w których zawarte są wszystkie ich świąteczne marzenia. Jeden z pracowników, Pingwin Negatyw, jest… inny. Inaczej pokolorowany i niezbyt skory do pracy. Przeszkadza, podbiera zabawki, a nawet próbuję je zniszczyć! Czy święta zostaną uratowane? I co na to całe zamieszanie powie Święty Mikołaj? Przekonajcie się sami! Zapraszamy! :)

GRU7

Rodzinne Muzeum Gdańska. Zima i święta w dawnym Gdańsku.

 Dział Edukacji Muzeum Gdańska i Muzeum Gdańska
12.00-13.00
Ratusz Głównego Miasta
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Rodzinne Muzeum Gdańska. 7 grudnia poczujemy prawdziwą magię świąt.
Podczas tego spotkania dowiemy się, jak wyglądała zima w dawnym Gdańsku? Jak pamiętają ją nasi rodzice? W co zimą bawiły się dzieci? Jakie były święta Bożego Narodzenia? Co znajdowało się na wigilijnych stołach? Czy święty Mikołaj wyglądał tak samo jak dzisiaj?

PAŹ27

Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Pinokio”

 Plama Gdański Archipelag Kultury 

17.00-18.00

„Pinokio” to historia chłopczyka, który został wystrugany z pieńka przez Stolarza Gepetta. Dzięki czarom drewniany pajacyk ożywa. Jednak nie umie odwdzięczyć się swojemu tacie – nie zawsze jest grzeczny.


Pinokio występujący w spektaklu to klasyczna marionetka. Oprócz niej na scenie ujrzymy lalki „pyskówki” i oczywiście „bardzo żywych” aktorów.


Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku: 3 – 12 lat

PAŹ22

Teatr Baniek Mydlanych • Gdańsk • 22.10.2019

Scena Teatralna w Domu Technika NOT ul. Rajska 6, Gdańsk
10:00 – 12:00
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje nowy spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia",
w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas Olbrzymie Bańki Mydlane w nowych kształtach i kolorach!
Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

PAŹ 20

BAJKA O SIWOBRODYM KRASNALU

Polska Filharmonia Bałtycka

12.00

Bajka o siwobrodym krasnalu to wierszowana opowieść (tym razem w mistrzowskiej interpretacji Jacka Bończyka) przeplatana wykonywanymi na żywo (przez doborowych muzyków) piosenkami - skierowana do dzieci w każdym wieku, zarówno do dzieci z przedszkoli, z pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i starszych, w tym mogących poświęcić więcej czasu na udział w wydarzeniach kulturalnych w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. Szczególnie serdecznie zapraszamy babcie i dziadków z wnukami. W dziadkach siła...

PAŹ20

Teatr Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków”

17.00

"Tymoteusz wśród ptaków" jest jednym z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, w których głównym bohaterem jest mały miś Tymoteusz. Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód.

PAŹ6

Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Byczek Fernando”

17.00
Gdyby wszystkie byki, byczki i byczątka na świecie były takie jak nasz Fernando, świat byłby inny. Nie byłoby wojen, konfliktów, wszyscy kochaliby się i żyli w przyjaźni.

WRZ29 

Muzyczne Zoo 

12.00-13.30

Zapraszamy dzieci w odwiedziny do Muzycznego Zoo! To wyjątkowe miejsce, gdzie wszystkie zwierzątka są szczęśliwe. Sekretem ich szczęścia są ulubione piosenki. I tak: miś zaśpiewa o miodku, pszczółka o lataniu z kwiatka na kwiatek, a koziołek z piosenką w tobołku dotrze do upragnionego celu.

W programie m.in.: Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Uszatek, Kot Filemon, Masza i Niedźwiedź, Ratatuj, Król Lew, piosenki z Akademii Pana Kleksa, Mustang z Dzikiej Doliny, Pingwiny z Madagaskaru.

WRZ29

Gry Parkowe na Orientację - Kiełpino Górne (Kokoszki)

29 września 2019 r. od godz. 9:30 wraz z Rada Dzielnicy Kokoszki zapraszamy na kolejną edycję Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację (S8E23). Tym razem będziemy bawić się na terenie Kiełpina Górnego.

Baza zawodów zlokalizowana będzie przy ul. Somińska, po lewej stronie od skrzyżowania z ul. Otomińską, pod ścianą lasu.
Trasy będą zróżnicowane dzięki czemu na pewno nikt nie będzie się nudził.

Więcej informacji  na stronie: www.parkoweBnO.pl

WRZ22

Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku

Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu, w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku.". Czternasta wędrówka odbędzie się 22 września i będzie nieco inna od wcześniejszych tego typu wypadów. Tym razem nie zagłębimy się w lesie, a pełnych historii i tajemnic ulicach Dolnego Miasta Gdańska. Wędrówka realizowana jest w ramach akcji Living Street, Projektu Cities.Multimodal, współfinansowanego ze środków programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Szczegóły na stronie GR3miasto: https://rowery.trojmiasto.pl/grt/Piesze-wedrowki-z-rodzina-Aktywuj-sie-w-Gdansku-cz-14-imp485737.html#all

WRZ22

Festyn Baniek Mydlanych Pruszcz Gdański

godz.15.00

Już niedługo widzimy się w Pruszczu Gdańskim🌞
Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas z rodziną i znajomymi to zapraszamy do wspólnej zabawy 🎪🎪

Zapewniamy :
💙 Wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu dla najmłodszych 🎾
💚 Tysiące baniek mydlanych 💕
💛 Zamykanie w bańkach mydlanych
💖 Ogromne bańki mydlane 🔵🔵🔵
💛 Akcesoria i zabawki do baniek 🚗🚁🗼🎠
💙 Konkursy z nagrodami 🎁🎀🎁
💚 Strefę zabaw 🎪🎪🎪
💛 Kolorowe granity i smakołyki

ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY 2019/2020

CZE22

Powitanie lata z „Wodną Krainą Zabawy”

Na powitanie lata „Wodna Kraina Zabawy” Saur Neptun Gdańsk zaprasza w swoje progi! Wodne miasteczko będzie można znaleźć na terenie skweru parkowego Jelitkowska-Pomorska w okolicach pętli tramwajowej w Jelitkowie. Zabawa rozpocznie się 22 czerwca (sobota) o godz. 10.00, a skończy ok. godz. 16.00. Kto był już kiedyś w wodnym miasteczku wie, że dobra zabawa jest gwarantowana. Ale w tym roku piknik obfituje w wiele nowości: pokazy tańca, gry na bębnach, warsztaty eko i rękodzieła, do tego strefa relaksu, mulitimedialna tablica z grami dla dużych i małych.

MAJ22

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej 2019

 Politechnika Gdańska
🎈🛴 Hulaj z nami przez kampus, wzbij się w przestworza, zgotuj coś chemicznego! Ponad 150 różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych przygotowała Politechnika Gdańska w ramach tegorocznej edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki 🔬🧬

Do wyboru są zajęcia, warsztaty, pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wykłady i dyskusje z 23 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne, aż po automatykę z robotyką!🤖

Z przyjemnością odkryjemy przed odwiedzającymi także zakamarki uczelnianych pracowni i laboratoriów.

📌 Wstęp jest bezpłatny. Uwaga❗ Na część zajęć obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

👉 Więcej informacji i program: www.festiwal.pg.edu.pl

MAJ 12

Rodzinne warsztaty u Szekspira

 

Przyjdź w niedzielę  12 maja do Teatru Szekspirowskiego, będą atrakcje dla całej rodziny!

Podczas warsztatów poznajemy historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów, ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr, w kierunku innych sztuk.

Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca. 
Warsztaty rozpoczynają się o godz: 11:30, 13:30 oraz 16:30

Bilety w cenie: 10 zł są dostępne online oraz w kasie GTS.

Szczegóły i bilety: 
12 maja, PLAKAT TEATRALNY

KWI28

Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „O Szewczyku Dratewce”


„O Szewczyku Dratewce”
28.04.2019 r. (niedziela), godz. 17.00
Bilety: 10 zł, kasa czynna od godz. 16.30 w dniu spektaklu.

KWI27

Dzieci lubią książki! | trzy spotkania dla dzieci

godz. 11.00
Bajarka opowiada. Baśń "Chłopiec i wiatr" w żywej opowieści, dla dzieci 4-7 lat.
Będzie to baśń bułgarska opowiedziana w konwencji żywego słowa. To historia chłopca, któremu udało się dogonić, a nawet przechytrzyć wiatr. W części plastycznej wykonamy mobile - wietrzne zabawki.
Zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl

godz. 13.30
Warsztaty „Średniowieczny Gdańsk” dla dzieci 6-8 lat, Wydawnictwo Meandry Marta Mital
Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty kreatywne o średniowiecznym Gdańsku, jego mieszkańcach i tajemniczym zamku. Uczestnicy dowiedzą się, jak żyli ludzie w dawnych czasach, a następnie przeistoczą się w rycerzy i damy, wykonując własnoręcznie miecze i wianki.
Zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl

godz. 16.00
Warsztaty „Ilustrujemy bajki” dla dzieci 6-12 lat, Wydawnictwo Inne Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty plastyczne, których głównymi bohaterami będą postacie z bajek Wydawnictwa Inne. Stworzymy ilustracje do przygód Muchwiaternika, Komaromiodnika, Pana Żuczka Buczka, Pana Palimpsesta, Panią Gadaczkę Paplaczkę, Pana Gęstobrzuszka, Pana Żarłopiórka i wielu innych.
Zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl

Zapraszamy Was bardzo, bardzo serdecznie!

LUT17

Czerwony Kapturek | spektakl Teatru Władca Lalek

Oliwski Ratusz Kultury i Teatr Władca Lalek
Tym razem na naszej scenie Teatr Władca Lalek zaprezentuje spektakl „Czerwony Kapturek”.
Na kanwie wszystkim znanej wierszowanej bajki Jana Brzechwy powstał pełen piosenek, żartobliwy, wręcz kabaretowy spektakl z wartką akcją. Poza główna bohaterką na scenie pojawi się oczywiście Wilk - jegomość w długim skórzanym płaszczu, poczciwa Babcia i bohaterski, lecz niezbyt rozgarnięty Gajowy.
Dowcipna scenografia zaskoczy swą funkcjonalnością, a spektakl będzie wspaniałą zabawą dla wszystkich - małych i dużych.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski
Czas trwania: 40 minut
Spektakl dla dzieci od 4 r.ż.

Bilety: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny
https://www.kupbilecik.pl/impreza-34307-czerwony.kapturek..teatr.wladca.lalek.gdansk.html

LUT2

Teatr cieni - spektakl i warsztat dla dzieci 2-6 lat

Kołomatek to społeczność mam z gdańskiej Zaspy i... reszty świata.
Kołomatek to spotkania z artystyczną nutą.
Kołomatkowe motto - „Do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska”, dlatego goszczą u nas różne pokolenia.
Koło Matek są zazwyczaj dzieci - dla nich organizujemy warsztaty twórcze.
W Kołomatku jest jak w kołowrotku - wszystko zdarzyć się może...

Masz ochotę nas poznać? Zapraszamy!
Najbliższe spotkanie: Teatr Cieni, 2 lutego 2019 (sobota), g.10:30

Klub Młodego Wrzeszczaka, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Wajdeloty 14/2

Wstęp 20 zł za dziecko.
Drugie i trzecie dziecko/rodzeństwo 10 zł. Opiekunowie gratis.

Dzieci do lat 2 gratis.

Zapisy : m.gruszecka@pawieoko.com

STY13

Warsztaty "Karnawał zwierząt"

Filharmonia Bałtycka dla dzieci i Filharmonia Bałtycka
Wydarzenie będzie się składać z:
– wspólnego muzykowania oraz umuzykalniania;
– wysłuchania słuchowiska muzycznego Karnawał Zwierząt ilustrowanego zabawnymi odgłosami instrumentów: kontrabasu oraz klarnetu;
– warsztatów plastycznych – zrobimy maskę karnawałową.
godz.11.30 Filharmonia Juniora, wiek 4–6
Bilety: https://filharmoniagdanska.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/208486/ref/b24_filharmoniagdanska/lang

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery warsztaty dla dzieci w kasach PFB obowiązują następujące ceny na pojedynczy warsztat: normalny 20 zł, ulgowy 17 zł, dziecięcy 5 zł.

GRU15

Wigilia Oliwska

 
W tym roku, w sobotę 15 grudnia, zapraszamy na szóstą już odsłonę Wigilii Oliwskiej, organizowanej przez Zespół Fundacji Wspólnota Gdańska.

Ten specjalny, bożonarodzeniowy czas będzie okazją do wspólnego świętowania, wzajemnych gestów życzliwości, sąsiedzkich rozmów i wyjątkowych spotkań.
PROGRAM OLIWSKIEJ WIGILII
15 grudnia 2018 (sobota), godz. 12:00-18:00

Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 25

12:00-18:00 świąteczny kiermasz rękodzielniczy
12:00, 14:00 warsztaty rodzinne (bez zapisów)
15:00 śpiewanie kolęd, strojenie choinki
16:00 życzenia i opłatek 
17:00 śpiewanie kolęd

GRU9

Teatr Qfer "Opowieść Wigilijna"

Gdański Archipelag Kultury 

 Teatr Qfer „Opowieść Wigilijna”
09.12.2018 r. (niedziela) godz. 17.00
Bilety 10 zł, kasa czynna w dniu spektaklu od godz. 16.30

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

ETNOświęta

 

Termin: 1 i 2, 8 i 9, 15 i 16 grudnia 2018 r.

Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku/Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)

Cystersów 19, 80-330 Gdańsk

 

WARSZTATY:

 

2 grudnia, niedziela, godz. 11.00–13.00
„Stemplowane torby na prezenty – ukraińska wybijka 
Prowadzenie: Hanna Drobchenko
Вибійка [wybijka] to dekorowanie płócien tradycyjnymi wzorami i ornamentami za pomocą specjalnie rzeźbionych stempli. Ukrainki stosowały wybijki do tworzenia niepowtarzalnego wzoru na ludowej odzieży, ręcznikach, obrusach, poszewkach czy firankach. Podczas warsztatów samodzielnie ozdobimy bawełniane torby ekologiczne i papierowe, które mogą posłużyć jako prezenty dla naszych najbliższych.

 

8 grudnia, sobota, godz. 11.00–13.00
„Świąteczne kartki, pocztówki i bileciki”

Prowadzenie: Kamila Szelągowicz
W dobie SMS-ów i e-maili własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna to prawdziwy rarytas! Jeśli jeszcze zostanie wysłana tradycyjną pocztą, z pewnością stanie się cenną pamiątką dla adresata. Warto powrócić do tradycji świątecznych pocztówek, wykonanych różnymi technikami kolażowymi. A jeśli wystarczy czasu, zrobimy ozdobne bileciki do świątecznych upominków!

 

9 grudnia, niedziela, godz. 11.00–13.00
„Anielskie święta”
Prowadzenie: Angelika Szufler
Doskonałe przedświąteczne kreatywne zajęcia dla całej rodziny, których inspiracją jest twórczość ludowa. Łącząc techniki i materiały, wykonamy anielskie ozdoby z opłatków, bibuły, kolorowego papieru oraz słomy. Nasze anioły będą także powstawać w technice decoupage lub malarskiej na drewnianych gotowych formach.

 

15 grudnia, sobota, godz. 11.00–13.00
„Filcowe upominki”
Prowadzenie: Anna Skuczyńska
Otwieramy świąteczny warsztat filcowania na mokro – techniki wywodzącej się z tradycyjnego spilśniania wełny. W ten sposób, wykorzystując działanie wody, mydła i ręcznej pracy, tworzono ciepłe tkaniny, takie jak filc czy sukno. Każdy wyjdzie z warsztatów z efektowną filcową bransoletką, idealną na prezent dla babci lub mamy.

 

16 grudnia, niedziela, godz. 11.00–13.00
„Opłatkowe światy, bibułkowe drobiazgi”
Prowadzenie: Iwona Świętosławska
Zgodnie z tradycją opłatek służył niegdyś jako element dekoracyjny, z którego tworzono kunsztowne przestrzenne formy – tzw. światy. Przywracamy zapomnianą tradycję, ponieważ na naszych warsztatach stworzymy dekoracje choinkowe z cieniutkich kolorowych opłatków. Powrócimy również do sztuki wykorzystywania bibułki w tworzeniu zabawek i ozdób świątecznych.

_______________________________________________________________________

 

Koszt warsztatu: 8 zł (osoba dorosła), 4 zł (dziecko), dzieci do lat 7 bezpłatnie.

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji w kasie muzeum tel. 58 552 12 71 w. 101

GRU2

Hej Kolęda, Kolęda - Teatr Władca Lalek


Zapraszamy najmłodszych na przedświąteczny spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Władca Lalek . Będzie to dobry moment, aby przypomnieć dzieciom istotę Świąt, która coraz częściej w naszych domach odchodzi w niepamięć...

Spektakl „Hej kolęda, kolęda” nawiązuje do kolędowania z „jasełkami” i odwołuje się do wielowiekowych tradycji inscenizacyjnych. Dzisiaj, po tym starym i niesłusznie zapomnianym obyczaju, ostało się zaledwie kilka oryginalnych tekstów dramatycznych i organizowany rokrocznie w Krakowie przegląd miniaturowych szopek. 

GRU2

Mikołajki w ECS


Zapraszamy całe rodziny! Otwieramy fabrykę ozdób świątecznych i krainę gier planszowych. A wszystko przy muzyce na żywo!

Wspólnie przygotujemy: bombki, łańcuchy i inne cuda. Własnoręcznie wykonane dekoracje każdy będzie mógł zabrać do domu. A świąteczna ścianka selfie, to doskonałe miejsce, gdzie będzie można wykonać zdjęcia, które później staną się kartką bożonarodzeniową dla najbliższych. 

Wachlarz gier, jakie będziemy oferować tego dnia, jest bardzo szeroki: EGO, KOLEJKA, SANTIAGO, ZWIERZAKI CUDAKI, MISTAKOS, SUPER FARMER, DR EUREKA, PĘDZĄCE ŻÓŁWIE, KOT STEFAN. Będą również gry w formacie XXL m.in.: CARCASSONE i POMYSŁÓWKA, a to tylko niektóre z tytułów planszówek przygotowanych na MIKOŁAJKI W ECS. Animatorzy zadbają o to, aby każdy znalazł coś atrakcyjnego dla siebie. 

Kolędy i pastorałki zagra zespół spod znaku rodzina i przyjaciele ECS – Rafał Kwaśnik, Robert Mroczek i Irek Pestka, wspomagani przez śnieżynki: Julię Kwaśnik, Igę Mroczek i dwie Pestki: Lenę i Igę. A dla wszystkich dzieciaków – mikrofon otwarty!
Zapraszamy na MIKOŁAJKI do ECS! 
Organizatorzy: ECS, Trefl, Instytut Gier i Zabaw

termin | 2 grudnia 2018, niedziela, godz. 12–15
miejsce | ECS, sala wystaw czasowych
wstęp | wolny

LIS29

Koncert dla dzieci "Kolory"

Zapraszamy na koncert "Kolory" do gdańskiego Instytut Kultury Miejskiej. Tym razem oprócz samego koncertu spróbujemy wspólnie stworzyć piosenkę, a dzieci zadecydują o czym i jaka będzie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Wydarzenie zrealizowano oraz dofinansowano w ramach "Otwarty IKM" dzięki czemu wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!!!

data: 29.11.2018 (czwartek)
godzina: 17.00
WSTĘP WOLNY

W związku z dużym zainteresowaniem niestety ograniczoną iloscią miejsc prosimy o rezerwację (z podaniem ilości osób) na maila Agata.swieton@gmail.com

Muzyki można posłuchać tutaj:
https://www.empik.com/kolory-swieton-agata,p1180869465,muzyka-p
Klip do piosenki "Biały"
https://www.youtube.com/watch?v=Adrnasd2c6c
oraz "Czerwony"
https://www.youtube.com/watch?v=tNeQ7uimljs

LIS25

Narodowe Śpiewanie. Współpraca z Narodowym Forum Muzyki

(Filharmonia  Bałtycka)

 Wykonawcami koncertu będą chóry dziecięce i młodzieżowe Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska”, które zaprezentują najpiękniejsze kompozycje polskiej literatury chóralnej. Towarzyszyć im będzie przy fortepianie Filip Cieszyński oraz Gdańska Grupa Perkusyjna „TRIO PER KA”. Połączone ze sobą chóry stworzą grupę kilkuset anielskich głosów i zachęcą publiczność do wspólnej zabawy. Będzie to wspaniała okazja, aby poznać tajniki sztuki muzycznej i wokalnej
oraz spróbować swoich sił w chóralnym śpiewie – bo śpiewać każdy może! Wykonawcy koncertu oraz publiczność, dzięki otrzymanym kartom w kolorze białym lub czerwonym, na których również znajdą się teksty wykonywanych pieśni,
utworzą wielką flagę, radośnie celebrując 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Finałem koncertu będzie prawykonanie kompozycji Anny Rocławskiej–Musiałczyk na wielki chór dziecięco–młodzieżowy, grupę perkusyjną, fortepian i PUBLICZNOŚĆ, a zadyryguje Anna Wilczewska – kurator.

LIS18

Teatr Barnaby "Baśń o rycerzu bez konia"

Teatr Barnaby „Baśń o rycerzu bez konia”
18.11.2018 r. (niedziela), godz. 17.00
Bilety: 10 zł, kasa czynna od 16.30

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia… Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia!
I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy.

Czy Koń znajdzie Rycerza? Czy Rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka.

Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki – marionetki. Za animację lalek odpowiedzialny jest Marcin Marzec - lalkarz, marionetkarz, który z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu.

LIS17

Wycieczka do ZOO

(FilharmoniaBałtycka)

Warsztaty muzyczne / bajka muzyczna / warsztaty plastyczne

Wydarzenie będzie się składać z trzech części:
– wspólnego muzykowania oraz umuzykalniania w języku angielskim;
– bajki muzycznej Wycieczka do Zoo, w której dzieci poznają instrument dęty drewniany – fagot;
– warsztatów plastycznych – zrobimy grający instrument muzyczny – stroik, harmonijkę

10.00 Od brzuszka do maluszka, wiek 0–3 i mamy w ciąży
Bilety: https://filharmoniagdanska.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/208479/ref/b24_filharmoniagdanska/lang 

11.30 Filharmonia Juniora, wiek 4–6 lat
Bilety: https://filharmoniagdanska.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/208480/ref/b24_filharmoniagdanska/lang

13.00 Bajkę Proszę, warsztaty otwarte dla wszystkich grup wiekowych
Bilety: https://filharmoniagdanska.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/208481/ref/b24_filharmoniagdanska/lang

Spotkanie odbędzie się w swobodnej formie, usiądziemy na miękkich poduszkach na podłodze.

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery warsztaty dla dzieci w kasach PFB obowiązują następujące ceny na pojedynczy warsztat: normalny 20 zł, ulgowy 17 zł, dziecięcy 5 zł.

Do Biblioteki pod Kotem i Myszą (📍ul. Lelewela 21/22) zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat, które uwielbiają powieści Astrid Lidgren. Będziemy wspólnie świętować 111. rocznicę urodzin szwedzkiej pisarki🎂 i świetnie się bawić razem z bohaterami książek laureatki Orderu Uśmiechu. 
Uczestnicy spotkania wysłuchają fragmentów „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki”, a także wezmą udział w szalonych zabawach, które wymyśliła… Pippi! 😁Jesteście gotowi na plastyczne zabawy i sportowe wygibasy? Koniecznie zawitajcie do naszej biblioteki we Wrzeszczu.📗

LIS13

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

 LIS 12

Zapraszamy dzieci w wieku 4 - 6 lat na gawędę o legendach: tych o początkach Polski, czyli o Lechu i białym orle, Popielu i Piaście, ale także o Kraku i smoku oraz o Wandzie - na ich podstawie ustalimy, czym legendy różnią się od historii prawdziwej i czy można je za takową uznać.

Gawędę poprowadzi: Mariusz Wollny który na tą okazję specjalnie przyjedzie do nas z Krakowa. Pan Mariusz jest etnografem, nauczycielem historii i a przede wszystkim autorem książek popularno-naukowych dla dzieci i dorosłych, powieści i zwariowanych historii. Opublikował m.in. serię: Był sobie król: Poczet Piastów, Poczet Jagiellonów i najświeższy tom: Poczet królów wybieranych (pierwsza część), Bardzo bzdurne bajdurki, Krew Inków, Tropem smoka, Jak Lolek został papieżem oraz 4-tomowy cykl krakowski o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego (detektywa) Kacpra Ryksa.

Spotkanie w Księgarni Rodzinnej Szymelka w dniu 12 listopada o godz. 17.00,

Uwaga! Spotkanie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: kontakt@szymelka.pl, kontakt@labuka.pl i pod nr tel. 535 461 609.

Spotkanie realizowane w ramach projektu Fundacji La Buka "Literacka Apteka w Księgarni Rodzinnej Szymelka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2018” oraz w ramach projektu „Historyczne podróże – przez świat do niepodległej Polski” współfinansowanego ze środków Miasta Gdyni.

LIS6

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Zapraszamy na gdańską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci 2018. Wspólnie z Instytutem Kultury Miejskiej zapraszamy na 5 dni literackich niesamowitości pod hasłem CUDA I WIDY! 

PROGRAM I ZAPISY: http://fldd.pl/2018/program/id,688-wydarzenia_festiwalowe_gdansku.html

PAŹ30

30.10 WTOREK 17:00 Teatr Duet ,, Kotek i Kogutek,, + zabawa

PIASKOWNICA i TEATR DUET zaprasza na spektakt „Kotek i kogutek „

Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach Kotku i Kogutku, którzy mieszkają razem,
uzupełniają się nawzajem i pomagają sobie w codziennym życiu. Kotek rozsądny, Kogutek nieco lekkomyślny. Ich szczęśliwe
i sielankowe życie trwa do chwili, gdy kotek zmuszony jest wyruszyć w poszukiwaniu jedzenia nieco dalej w głąb lasu.
Kogutek niepomny na przestrogi przyjaciela opuszcza zagrodę i wtedy do akcji wkracza lis…
Bajka uczy rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Uczy, że dobrych rad nie wolno lekceważyć.

bajka dla dzieci 2-... lat :)